facebook twitter instagram whatsapp
ErişilebilirlikButonu

HİZMETLERİMİZ


HİM Ne İş Yapar?

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve vatandaşlarımız arasında köprü görevi görmekteyiz. Vatandaşlarımızdan gelen her türlü şikayet, öneri ve görüşü belediyemize bağlı kurum ve kuruluşlarımıza iletiyor, kaydediyor ve sonucunu vatandaşlarımızla paylaşıyoruz. Daha kaliteli bir şikayet yönetimi politikası oluşturmak için kendimizi geliştiriyor ve projeler üretiyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü olarak 5 şeflik ve 3 farklı birimle hizmetlerimizi sürdürüyoruz.

Çözüm Merkezi Şefliği

Karşılama ve Sonuç Birimi:  Karşılıklı Konuşmayı Seviyor, Yüz Yüze İletişimi kullanıyoruz! HİM olarak bize misafirliğe gelen hemşehrilerimizi ağırlıyor, sorunlarını ve isteklerini dinliyor güler yüzle karşılıyoruz. Bizler için en önemlisi yanımızdan mutlu olarak ayrılmaları. İnternet Ortamında da Vatandaşlarımızın Yanındayız! İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi web sitesi, mobil uygulamaları ve e-posta adresimize gelen talepleri gönderilen her türlü dokümanla birlikte kayıt altına alıp takip ediyor ve sonuçlandırıyoruz.

Yerinde Tespit ve Saha Çalışmaları Birimi: Tespit Ediyor, Çözüme ulaşmasını sağlıyouz(Denetliyoruz)! İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sınırları içerisindeki tüm ilçeler ve mahallelerde Yerinde Tespit ekibimizle vatandaşlarımızın sorunlarını yerinde tespit ediyor, kayda alıyor, takip ediyor ve çözüme ortak oluyoruz. 

Eğitim ve Koordinasyon Birimi: Nitelikli hizmeti önemsiyoruz!
Daha kaliteli bir hizmet vermeyi hedeflerken personellerimize, iç ve dış paydaşlarımız için eğitimler hazırlıyor, bütün ilçe belediyelerini sistemimize entegre etmek için çalışıyor, kurumlarımızla koordinasyon toplantıları düzenliyoruz. 

 Çağrı Merkezi Şefliği
 Çağrı Merkezi Birimi: Alo 153’ün diğer ucundayız! Hemşehrilerimize belediyemizin tüm hizmetleriyle ilgili bilgi ve yardım alabilecekleri tek bir numara sunuyoruz.

Acil Durum Koordinasyon Merkezi/Merkez 1: Burası Merkez 1

Emniyet ekipleri, zabıta ekipleri, belediyemiz birimleri ve ilçe belediyelerinden telsiz ve telefonla gelen tüm ihbarları en kısa sürede ilgili birimlere aktarıyor, acil kriz anlarında Başkanlık Telsizi olarak ekiplerin koordinasyonunu sağlıyoruz.

Santral Birimi: Merhaba Santrale bağlandınız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Hafta içi 08.00 – 18.00 saatleri arasında gelen tüm çağrılara cevap vererek ilgili birime yönlendiriyor ayrıca birimler arası ve dış arama yetkisi olmayan birimlerin görüşme yapabilmelerini sağlıyoruz. Santral numaramız: 293 12 00

Sosyal Medya Şefliği 

Sosyal Medya Platformlarıyla her an ve her dakika yanınızdayız!

Twitter, Instagram, Facebook ve Whatsapp üzerinden vatandaşlarımızın HİM, büyükşehir belediyesi ya da başkanımızı etiketlediği her içeriğe en kısa sürede dönüyor, kurumun hemşehrilerimize ivedilikle cevap vermesini sağlıyoruz. 
 
Kalite Yönetim, İstatistik ve Raporlama Şefliği 


Kalite Yönetim Birimi: Kalite; sürekli gelişme demektir!
ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Kalite Yönetim Sistemini önemsiyoruz! Kalite yönetim sistemlerinin oluşturulması aşamasında hizmetlerimizle ilgili düzeltici ve iyileştirici faaliyetleri takip ederek izliyor ve sürekli iyileştirme kapsamında raporlayarak birimleri bilgilendiriyoruz. 

İstatistik ve Raporlama Birimi: Ölçülemeyen şey yönetilemez!
Daha kaliteli bir hizmet vermeyi hedeflerken sürekli iyileştirme için birimlerimize ve üst yönetime düzenli raporlama sunuyor, birim karnelerini hazırlıyoruz. Hemşehrilerimizin aldıkları hizmetin memnuniyetini ölçmek adına belediyemiz hizmet ve çalışmalarıyla ilgili anket soruları oluşturuyor, raporluyor ve değerlendiriyoruz.

Etkinlik ve Organizasyon Birimi 
Mobil HİM : Mobil HİM ile Her Yerdeyiz! 

Mobil HİM aracımızla bilgilendirmeler yapıyor; vatandaşlarımızın sorunlarını, taleplerini ya da önerilerini etkinliklerimizde, meydanlarda kısaca onlar neredeyse orada dinliyor, kayda alıyor ve sonucunu takip ediyoruz. 

Tanıtım Birimi: HİM bir markadır!
İzmir Büyükşehir Belediyesinin ve Hemşehri İletişim Merkezinin marka ve itibar yönetimi için sürdürülebilir iletişim stratejileri geliştiriyor, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve yatırımlarını tanıtan hemşehrilerimizi bilgilendirici basılı ve dijital materyaller hazırlıyor, Hemşehri İletişim Merkezi (İzmirHim) hesaplarından sosyal medyada yayınlanacak olan görselleri, grafik tasarımları hazırlayarak, takipçi sayısının arttırılması amacıyla çalışmalar ve içerikler hazırlıyoruz. 

Bilgi Edinme Birimi: Bilgi Edinme yasal bir haktır! 

3071 Sayılı dilekçe hakkının kullanılmasına dair kanunu ve 4982 sayılı bilgi edinme kanununu kapsamında gelen başvuruları da takip ediyoruz.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, Eposta (bilgiedinme@izmir.bel.tr) ve Cimer portal üzerinden gelen başvuruları inceler ve ilgili birimlere yönlendirerek başvuru takibinin yapılmasını, cevaplanmasını sağlar. 

Bize Kısaca ‘’HİM’’ diyebilirsiniz… ​

Bize ister telefonla, ister internet aracılığıyla ya da isterseniz şahsen İzmir Büyükşehir Belediyesi binasına ve ofislerimize gelerek ulaşabilirsiniz.
 


ÇAĞRI MERKEZİ

SOSYAL MEDYA BİRİMİ

SANTRAL

MERKEZ 1 TELSİZ

Çağrı Merkezi

7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz Çağrı Merkezi’nde, uzman operatörlerimiz aracılığı ile başvurularınızı kayıt altına alıyor, ilgili birime yönlendiriyor ve işlem sonucunda sizleri haberdar ediyoruz.

Çağrı Merkezi’ne ulaşmak için aramanız gereken numara:

444 40 35

Çağrı Merkezi, İzmir Büyükşehir Belediyesi İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü İZSU’ya ilişkin başvuruları ALO 185 numaralı hattan kabul etmektedir.

Sosyal Medya Birimi

İzmir Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü, Hemşehri İletişim Merkezi’ne bağlı Sosyal Medya Birimi’ne ulaşmak çok kolay.

Sosyal medya üzerinden ulaştırılan başvuruları ilgili birime iletir, birimler işlemi sonuçlandırdığında HİM Sosyal Medya Birimi hemşehrilerimize sonucu ileterek başvurularının takibini sağlar.

Bizleri Twitter’da izmirhim kullanıcı adı ile bulabilirsiniz.
Facebook’ta ise facebook.com/izmirbuyuksehirbel adresimize mesaj göndererek talebinizi iletebilirsiniz.

Santral

Hafta içi 08.00 – 17.00 saatleri arasında gelen tüm çağrılara cevap vererek ilgili birime yönlendiriyor ayrıca birimler arası ve dış arama yetkisi olmayan birimlerin görüşme yapabilmelerini sağlıyoruz.

Santral numaramız

293 12 00

Merkez-1 Telsiz

Emniyet ekipleri, belediye birimleri ve ilçe belediyelerinden telsiz ve telefon aracılığıyla iletilen ihbarların en kısa sürede ilgili birime aktarılmasını sağlıyor, acil müdahale gerektiren anlarda birimler arası koordinasyon kuruyoruz.