Twitter Şikayettwitter.com/izmirhim

ErişilebilirlikButonu

HAKKIMIZDA


İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığına bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü hemşehrilerimize güler yüzlü, misafirperver, çözüm odaklı profesyonel anlayışla hizmet vermeyi, Belediyemiz ile hemşehrilerimiz arasında köprü oluşturarak, hızlı ve güvenilir iletişim kurmayı hedeflemektedir. Bu kapsamda; aşağıda belirtilen görevlerin yerine getirilmesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğünün yetki ve sorumluluğu dahilindedir. 

1. Hemşehrilerimizin ve muhtarlarımızın şahsen yaptıkları başvuruları kayıt altına almak ve ilgili birime yönlendirmek. 
2. Hemşehrilerimizin web sitesi (www.izmir.bel.tr), e-posta (him@izmir.bel.tr), fax(293 39 95), telefon (444 40 35 ve 185 nolu hatlar) yoluyla yaptığı başvuruları kayıt altına almak ve ilgili birime yönlendirmek. 
3. İzmir Büyükşehir Belediyesi hizmet binası zemin katta bulunan HİM bölümü ile gelen ziyaretçileri karşılamak bina içerisinde ilgili birimlere yönlendirmek, bilgilendirme yapmak. 
4. Gezici Hemşehri İletişim Merkezi Ekibi ile İzmir Büyükşehir Belediyesi sınırlarındaki ilçelerde ve bağlı mahallelerde sorunları yerinde tespit etmek, hemşehrilerimizle bire bir görüşmeler yaparak, talep, şikayet, görüş ve önerilerini kayıt altına almak ve sorumlu birime iletmek. Ayrıca dernekleri ziyaret ederek temsilcileriyle görüşmeler yapmak, talep, görüş ve önerilerini kayıt altına alarak belediyemizin ilgili birime yönlendirmek. 
5. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fuar, açılış, festival vb. organizasyon ve etkinliklerde yer alarak, hemşehrilerimizi belediyemizin faaliyetleri hakkında bilgilendirmek, talep, öneri ve görüşlerini almak ve ilgili birime yönlendirmek.
6. İzmir Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları (twitter, facebook) aracılığıyla gelen dilek, öneri ve şikayetleri ilgili birimlere yönlendirmek, bilgilendirme yapmak.

Mimar Sinan Mahallesi, Kültürpark Fuar içi yolu (Eski Universiade binası) No:9/20 Konak / İZMİR
HİM ALO 153 E-posta: him@izmir.bel.tr

"Aliağa, Bergama ve Menemen ilçeleri için 444 40 35 numaralı hattımız hizmete devam etmektedir."

İzmir Büyükşehir Belediyesi Web Sayfası
Android Uygulaması Iphone Uygulaması